Socialinis ir emocinis ugdymas – kaip užsienio kalba, kuo anksčiau pradedi mokytis, tuo greičiau ir geriau ją išmoksti.  

SOCIALINIO IR EMOCINIO UGDYMO INSTITUTO dalyvavimas projektuose



MOKYMASIS BŪTI 

Lietuvos socialinio ir emocinio ugdymo institutas bei dar 12 organizacijų iš 7 Europos šalių partneriai 2021 m. pradėjo įgyvendinti tarptautinį švietimo politikos priemonių eksperimentinį projektą „Mokymas būti“, vykdomą pagal ES programos „Erasmus+ KA3“. 

Projektas „Mokymas būti: mokytojo profesinio augimo ir gerovės palaikymas socialinio bei emocinio mokymosi srityse“ siekia sukurti ir išnagrinėti naujoviškų mokytojų rengimo ir profesinio tobulėjimo praktikų rinkinį, kuris galės skatinti mokytojų profesinę gerovę. 

Projekto tikslas parengti naują internetinę mokyklų tobulinimo ir profesinės mokytojų gerovės skatinimo programą (app)

·   Projektas padės motyvuoti mokytojus tobulinant socialinius ir emocinius įgūdžius bei neleis perdegti.

·  Projektas orientuotas į psichosocialinių darbo aplinkos aspektų, profesinės gerovės ir darbo rezultatų sąsajas. Taip pirmiausia sprendžiami nacionaliniai ir Europos švietimo klausimai ir nustatomos naujos veiksmingos mokytojų profesinio tobulėjimo strategijos. Tai padės pagerinti mokytojų darbo, mokymo ir mokymosi aplinką bei švietimo kokybę.

Projekto trukmė: 36 mėnesiai (nuo 2021 m. vasario 28 d. iki 2024 m. vasario 28 d.);

 https://teachingtobe.eu/online-course/

 

Projektui įgyvendinti suplanuoti 8 etapai, iš kurių trys skirti mokykloms; juose dalyvaus 15 mokyklų. 

Penkios mokyklos (grupė A) padės kurti internetinį mokytojų gerovės kursą. Kitos penkios mokyklos (grupė B) dalyvaus programėlės tyrime, o dar penkios mokyklos (grupė C) išbandys programėlės integravimą vėliau. 

Atraminė teorija, kuria vadovaujasi projekto vykdytojai – socialinis ir emocinis ugdymas, nes tikime, kad socialinės ir emocinės kompetencijos padeda įveikti asmenines ir profesines krizes, išvengti perdegimo, perfekcionizmo, pasirūpinti savo ir kitų emocine gerove. 

Tačiau taip pat reikėtų atsižvelgti į socialinės, emocinės ir psichinės gerovės naudą mokytojams. 

Projekto svetainę rasite čia: 



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



 Projektas vykdytas 2017-2020 metais.




TOOLKIT_L2B_ENG.pdf