Socialinio ir emocinio ugdymo plėtojimo tyrimai Socialinių ir emocinių kompetencijų ir mokyklos aplinkos vertinimo įrankis (SEKA)
SEKA vertinimo įrankis – tai skalių, atrinktų pagal mokyklos tipą rinkinys.
Šis rinkinys yra naudojamas pirminei mokyklos poreikių analizei atlikti, bei socialinio ir emocinio ugdymo poveikiui mokykloje vertinti.
SEKA įrankį galima naudoti siekiant nustatyti kokius poreikius turi ir su kokiomis problemomis susiduria mokyklos mokiniai, personalas ir netgi šeimos nariai. Gauta informacija gali atskleisti mokyklos stipriąsias ir silpnąsias vietas ir tokiu būdu sudaryti sąlygas SEU programos pradėjimui mokykloje.
SEKA įgyvendinimas:
Planavimo etape – siekiant išgryninti pradinę situaciją ir įvertinti mokinių, mokyklos darbuotojų ir mokinių šeimos narių požiūrį į socialinį ir emocinį ugdymą, mokyklos poreikius ir problemas.
SEUI tyrimą galima naudoti ir kaip SEU programos efektyvumo matavimo įrankį. Praėjus mažiausiai metams po pirminio poreikių vertinimo mokykloje, rekomenduojame pakartoti SEUI tyrimą. Pakartotiniai tyrimo rezultatai atskleis, kaip kinta poreikiai ir problemos mokykloje.
SEKA siekia:
SEKA skalės
Mokyklos personalo skalė (MPS)
Mokyklos personalo apklausą sudaro 77 klausimai. Taip pat yra sudaryti 7 sociodemografiniai klausimai.
Šią apklausą turėtų užpildyti visi mokyklos mokytojai, administracijos darbuotojai, visuomenės sveikatos specialistai, pagalbos mokiniui specialistai, aptarnaujantis personalas ir kt.
Mokinių šeimos skalė (MŠS)
Šeimos skalę sudaro 58 klausimai. Taip pat yra sudaryti 7 sociodemografiniai klausimai. Šią skalę gali pildyti: mokinio mama, mokinio tėvas, mokinio seneliai, paskirtas globėjas, ar kitas suaugęs asmuo mokinio šeimoje.
Mokinių skalė, skirta 1-2 klasėms (MS1-2)
Šią skalė sudaro 22 klausimai ir 3 sociodemografiniai klausimai.
Mokinių skalė skirta 3 – 4 klasėms (MS3-4)
Šią skalę sudaro 76 klausimai, kurie yra suskirstyti į grupes: viskas apie tavo klasę; viskas apie tavo mokyklą; viskas apie tave; ar lengva ir kaip dažnai. Taip pat yra papildomi 7 sociodemografiniai klausimai.
Mokinių skalė skirta 5 – 8 klasėms (MS5-8):
Šią skalę sudaro 99 klausimai, jie yra suskirstyti į grupes: viskas apie tavo klasę; viskas apie tavo mokyklą; viskas apie tave; ar lengva ir kaip dažnai?
Taip pat yra sudaryti 9 sociodemografiniai klausimai.
Mokinių skalė skirta 9-12 klasėms (MS9-12) :
Šią skalę sudaro 102 klausimai, jie yra suskirstyti į grupes : viskas apie tavo klasę; viskas apie tavo mokyklą; viskas apie tave; ar lengva? ir kaip dažnai?
Taip pat yra sudaryti 9 sociodemografiniai klausimai.
|